Wspieramy WOŚP!

Wspieramy WOŚP!

W niedziele 30 stycznia odbył się 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W zbiórkę funduszy przeznaczonych na ratowanie życia osób chorych, w szczególności dzieci, od lat włącza się także Grupa LERG.

W tym roku oprócz tradycyjnych licytacji w akcję zaangażowali się także miłośnicy biegów. Drużyna złożona z pracowników spółek: Lerg, Sarzyna Chemical, GTX Hanex Plastic oraz Izo-Erg pobiegła w 16. BIEGU WOŚP “POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ”, z którego dochód przeznaczony jest na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Nasi biegacze, których nie odstraszyła niesprzyjająca pogoda towarzysząca nam w ubiegły weekend, pokonali łącznie 200km-gratulujemy!

WOŚP gra już od 30 lat

Celem tegorocznej zbiórki jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup m.in. angiografu dwupłaszczyznowego do leczenia siatkówczaka – najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci, oftalmoskopów do badania dna oka, lamp szczelinowych do diagnostyki przedniego odcinka oka, tonometrów do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki), mikroskopów, stołów operacyjnych i wielu innych sprzętów i urządzeń, które trafią do oddziałów i poradni okulistycznych w całej Polsce.

Kwota deklarowana 30. Finału WOŚP to 136 282 325 PLN!

Więcej informacji na stronie: https://www.wosp.org.pl/