Dzień Dziecka w Nowej Sarzynie

Dzień Dziecka w Nowej Sarzynie

W dniu 25 czerwca br. w Nowej Sarzynie odbył się gminny Dzień Dziecka połączony z powitaniem wakacji. W tym dniu miało także miejsce wręczenie nagród w konkursie „Zielona Gmina”, ufundowanych przez spółkę Sarzyna Chemical.

Impreza obfitowała w liczne, darmowe atrakcje dla dzieci takie jak: występy akrobatyczne, zabawy z animatorem, malowanie twarzy, dmuchańce, stoiska naukowe, pokazy sprzętu strażackiego i policyjnego. Oficjalnie zaprezentowana została także maskotka miasta i gminy “Azalka”.

W ósmej edycji konkursu „Zielona Gmina” wzięły udział wszystkie placówki z terenu gminy. Akcja polegała na całorocznym zbieraniu zużytych butelek PET i miała celu aktywne dbanie o środowisko połączone z edukacją najmłodszych. Tegoroczny wynik to ponad pół miliona zebranych butelek PET. Wśród szkół zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Tarnogórze, na drugim miejscu uplasowała się SP w Rudzie Łańcuckiej, a na trzecim SP w Jelnej. Wśród przedszkoli pierwsze miejsce zajęło Przedszkole Samorządowe w Łętowni, drugie PS „Niezapominajka” w Nowej Sarzynie, a trzecie PS w Woli Zarczyckiej. Nagrody wręczyli: specjalista ds. ochrony środowiska w Sarzyna Chemical Wojciech Urban wraz z posłem Jerzym Paulem i burmistrzem Andrzejem Rychlem. Nagrodzono także indywidualnie najlepszych zbieraczy: Amelię Gdulę z PS „Niezapominajka” i Kingę Kopacz ze SP w Tarnogórze.

Organizatorami wydarzenia był Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, Zespół Szkół w Nowej Sarzynie oraz Centrum Kultury i Biblioteka.

Konkurs “Zielona Gmina”