Nasz reprezentant w 17. PKO Półmaratonie Rzeszowskim

Nasz reprezentant w 17. PKO Półmaratonie Rzeszowskim

W sobotę 6.04 br. odbył się 17. PKO Półmaraton Rzeszowski.  W wydarzeniu brała udział rekordowa liczba 2100 biegaczy, wśród nich – z nr.762 – Stanisław Łuczak, który od lat jest pracownikiem Sarzyna Chemical. Jako zapalony sportowiec – Stanisław reprezentuje w biegach również całą Grupę LERG, której Sarzyna Chemical jest częścią od 2021r.

Na starcie nasz kolega Stanisław stanął obok m.in. reprezentantów siedmiu innych krajów. Mimo niełatwej trasy oraz niesprzyjającej aury pogodowej w postaci silnego wiatru nasz reprezentant uplasował się na 56 miejscu z czasem 1:25, co dało mu 4 miejsce w jego kategorii wiekowej.

Stanisław Łuczak startuje w biegach już od ponad 10 lat i po raz piąty biegł w PKO Półmaratonie Rzeszowskim. Każdą wolną chwilę poświęca na treningi i jak sam mówi, udział w tego typu wydarzeniach sportowych jest dla niego świetną okazją do sprawdzenia swoich możliwości, a także uczestnictwa w zdrowej rywalizacji sportowej.

Organizatorzy półmaratonu przed startem zadbali o wspólną rozgrzewkę, która przygotowała uczestników do walki o podium. Na trasie można było spotkać przygotowane tzw. punkty odżywcze, a nad bezpieczeństwem uczestników wydarzenia czuwali funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy Policji oraz profesjonalne służby medyczne.

„Podczas biegu towarzyszyła wszystkim fantastyczna atmosfera. Jeśli chodzi o mnie, to na pewno chciałem pokazać maksimum możliwości, jednak nie wszystko ułożyło się tak jak sobie zaplanowałem, cóż wyciągam wnioski i biegnę dalej… 😊 ” – mówi Stanisław.
Kolejnym celem jest 50. Maraton Dębno, w dniu 12 maja 2024 roku, impreza odbędzie się częściowo w mieście i będzie przebiegać wytyczonymi ulicami, a częściowo poza nim – przez zalesione tereny.

Wspieramy Stanisława oraz trzymamy mocno kciuki za jego kolejne osiągnięcia powodzenia!